Užkandžių rinkiniai su NUOLAIDA!! Nemokamas siuntimas nuo 39,99 €

japoniska arbata, matcha arbata, ekologiska arbata

Kokia yra Japoniška arbata?

Japoniška arbata yra ne tik gėrimas, bet ir kultūrinė patirtis, atspindinti šalies vertybes, estetiką ir dvasines praktikas. Skirtingi Japonijos regionai žinomi dėl tam tikrų rūšių arbatos auginimo ir gaminimo: Uji (Kiotas) garsėja Matcha, Shizuoka – Sencha, o Kagoshima – Sencha ir Gyokuro.

Arbatos skonių įvairovė atsiranda dėl įvairių gamybos metodų ir natūralios auginimo aplinkos. Keturių metų laikų klimatas Japonijoje ir daugybė arbatmedžių rūšių suteikia japoniškoms arbatoms skirtingų savybių.

matcha rinkinys
matcha rinkinys
japoniska arbata, matcha arbata, ekologiska arbata

Japoniškos arbatos rūšys

MATCHA

sumalta žalioji arbata - milteliai

Ši tradicinė japoniška arbata, naudojama arbatos gėrimo ceremonijoje ir vis labiau populiarėjanti visame pasaulyje dėl savo naudos sveikatai. Tai iki smulkių miltelių sumalta žalioji arbata, surinkta ir apdorota specialiu būdu: nuo balandžio iki gegužės mėnesių arbatmedžiai yra dengiami nuo tiesioginės saulės spindulių 2-3 savaitėms, dėl to arbatos lapeliuose padidėja chlorofilo, teanino kiekis, jie tampa ryškiai žali ir pilni maistinių medžiagų, atsiranda Umami skonis.

Japonų kalboje „umami“ reiškia „malonus skonis“ arba „skonio gilumas“.

Matcha gaminama tik iš 100% japoniškų žaliosios arbatos lapelių.

Aukštesnė Matcha klasė gaminama iš jaunesnių (švelnių) arbatos lapelių (skintų rankomis), todėl ji paprastai būna brangesnė. Jauni arbatos viršūnės lapeliai naudojami Ceremoninei Matcha arbatai, o vidutiniai ir didesni arbatos lapeliai - Kulinarinei.

Aukščiausios klasės Ceremoninei Matcha arbatai lapeliai naudojami iš pirmojo metų derliaus (gegužės mėnesio), vienos kilmės ir skinamos rankomis. Šie arbatos lapai yra saldūs, švelnūs ir ryškiai žali. Skonis labai savitas, turtingas „Umami“ skoniu. Taip pat būna pirmojo ir antrojo metų derliaus arbatų lapelių mišinys, kuris skoniu, spalva ir savybėmis labai artimi aukščiausiai klasei.

MATCHA kulinarinė

Kulinarinė matcha geriausiai tinka įvairiems kepiniams, desertams, kokteiliams, glotnučiams, ir vis dar idealiai tinka Matcha latte.

kulinarine matcha, matcha receptai, organine matcha, bowl
kulinarine matcha, matcha receptai, organine matcha, bowl
MATCHA Ceremoninė

Ceremoninė Matcha skirta vartoti vieną, sumaišytą su vandeniu ar išplaktą iki putų, tačiau galima pasigaminti aukštos kokybės gėrimų kaip Matcha latte arba kokteilių.

matcha ceremonine, japoniska matcha, japoniska arbata, organine matcha
matcha ceremonine, japoniska matcha, japoniska arbata, organine matcha
Kita Japoniška arbata

žalioji arbata lapeliais

gyokuro japoniska arbata
gyokuro japoniska arbata
Gyokuro

Aukščiausios rūšies ir brangiausia Japoniška arbata. Ypatingas sodrus skonis, natūralus saldumas bei švelnus aromatas sukuriamas dėl specialių šios arbatos rūšies auginimo procesų, arbatmedžiai dengiami nuo tiesioginių saulės spindulių maždaug 3 savaitėms, kai tik pradeda dygti daigai. Šiai arbatai lapeliai dažnai renkami rankomis, kad būtų atrinkti tik švelniausi ir aukščiausios kokybės. Gyokuro unikalų skonį labai vertina arbatos žinovai.

Sencha

Labiausiai mėgstama ir populiariausia žalioji arbata rūšis Japonijoje. Skirtingai nuo kitų arbatų, šviežiai nuskinti arbatos lapeliai garinami, džiovinami ir suformuojami į adatos formą, juos voliojant-kočiojant. Tai nefermentuota arbata. Arbata yra žalios spalvos su geltonu atspalviu, joje gerai subalansuotas umami ir kartumo derinys.

hojicha japoniska arbata
hojicha japoniska arbata
zalia arbata su ryziais
zalia arbata su ryziais
Hojicha

Žalioji arbata gaminama skrudinant ją aukštoje temperatūroje. Skrudinimo procesas sumažina taninų ir kofeino kiekį lapuose ir slopina kartumą, arbata tampa šiltos rudos spalvos. Skonis - saldus ir lengvai dūminis, kuris skiriasi nuo tradicinių žaliosios arbatos skonių. Hojicha aromatas yra labai malonus, su žolelių ir skrudintų riešutų natų užuominomis. Kuki-Hojicha lengvesnio skonio ir elegantiško kvapo, nei Hojicha.

Genmaicha

Genmai (rudieji ryžiai), tai yra viena populiariausių japoniškos arbatos rūšių dėl savo pikantiško skonio - skrudintų ryžių kvapo ir gaivaus žaliosios arbatos skonio. Genmaicha yra unikali japoniška žaliosios arbatos rūšis, kurią sudaro aukščiausios kokybės žalioji arbata Sencha, subtiliai sumaišyta su skrudintais ryžiais. Šis unikalus derinys sukuria nepakartojamą, švelniai riešutinį skonį ir malonų, lengvą aromatą, kuris puikiai dera su gaivinančiomis žaliosios arbatos natomis.

Daugiau apie Matcha

Kaip paruošti Matcha?

Matchos paruošimas – tai ne tik technika, bet ir ritualas, kuris skatina susitelkti ir mėgautis akimirka. Skirkite laiko, kad įvertintumėte visus pojūčius – nuo aromato iki skonio bei aplinką, kurioje esate.

Atminkite, jog skonio savybėms suteikia Matchos rūšis, kokybė, auginimo sąlygos, derlius, naudojamo vandens kokybė ir temperatūra, tinkamas arbatos miltelių kiekis. Svarbiausia bandykite ir atrasite savo mėgstamo skonio balansą.

Matcha usucha
  1. Prieš pradėdami, į arbatos dubenėlį įpilkite šiek tiek karšto vandens ir šluotele pamaišykite, kad šluotelė sušiltų ir suminkštėtų. Išpilkite vandenį, nusausinkite dubenėlį.

  2. Rekomenduojama persijoti matchos miltelius per smulkų sietelį, kad neliktų gumuliukų. Tai padės išgauti vientisesnę tekstūrą.

  3. Įdėkite į dubenėlį apie 2 g. miltelių.

  4. Įpilkite apie 60 ml karšto vandens (70-80°C).

  5. Šluotele greitais „W“ formos judesiais plakite matchą. Plakite tol, kol ant paviršiaus susidarys smulki, kreminė puta.

japoniska matcha, ceremonine matcha, organine matcha
japoniska matcha, ceremonine matcha, organine matcha
Matcha koicha
  1. Prieš pradėdami, į arbatos dubenėlį įpilkite šiek tiek karšto vandens ir šluotele pamaišykite, kad šluotelė sušiltų ir suminkštėtų. Išpilkite vandenį, nusausinkite dubenėlį.

  2. Rekomenduojama persijoti matchos miltelius per smulkų sietelį, kad neliktų gumuliukų. Tai padės išgauti vientisesnę tekstūrą.

  3. Įdėkite į dubenėlį apie 4 g. miltelių.

  4. Atsargiai supilkite apie 30 ml 70-80°C temperatūros vandens į dubenėlį su matcha milteliais.

  5. Naudokite šluotelę lėtai maišydami sukamaisiais judesiais, kol gaunama tiršta ir vienalytė tekstūra.

  1. Naudokite savo mėgstamą augalinės kilmės ar ne pieną.

  2. Pienui išplakti naudokite pieno plakiklį (kavos virimo aparato, rankinį ar automatinį).

  3. Atskirame inde išplakite iki putų matchą (kaip ruoštumėte matcha usucha).

  4. Į šiltą išplaktą pieną supilkite matchą.

Matcha su pienu
japoniska matcha, ekologiska matcha
japoniska matcha, ekologiska matcha
matcha kulinarine, matcha latte, organine matcha, matcha su pienu
matcha kulinarine, matcha latte, organine matcha, matcha su pienu
japoniska arbata, organine arbata, matcha
japoniska arbata, organine arbata, matcha
  • Suteikia energijos ir budrumo: Matcha yra natūralaus kofeino, kuris suteikia ilgalaikę energiją be staigių energijos šuolių ir kritimų.

  • Skatina metabolizmą: Tyrimai rodo, kad Matcha gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą ir skatinti riebalų deginimą.

  • Stiprina imuninę sistemą: Dėl didelio antioksidantų kiekio, Matcha padeda stiprinti imuninę sistemą ir gali apsaugoti nuo ligų.

  • Gerina širdies sveikatą: reguliarus Matcha vartojimas gali padėti sumažinti cholesterolio lygį ir pagerinti kraujagyslių funkciją.

  • Skatina atsipalaidavimą: L-Theaninas padeda sumažinti stresą ir skatina atsipalaidavimą, tuo pačiu metu išlaikant budrumą.

japoniska arbata, matcha ceremonine, matcha
japoniska arbata, matcha ceremonine, matcha
MATCHA SAVYBĖS
MATCHA NAUDA
  • Aukštas antioksidantų kiekis: Matchoje gausu antioksidantų, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais ir apsaugo organizmo ląsteles.

  • Chlorofilo gausa: Dėl specialaus Matcha auginimo proceso, arbatos lapeliuose yra didelis chlorofilo kiekis, kuris padeda efektyviau atlikti detoksikacijos procesą kūne.

  • L-Theaninas: Ši amino rūgštis, padeda sumažinti stresą ir pagerinti koncentraciją bei nuotaiką, palaikyti normalų miegą.

Kas yra arbatos ceremonija?

Prieš daugiau nei 800 metų Japonų venuolis iš Kinijos atvežė arbatmedžių sėklų į Japoniją, kur arbata pirmiausia buvo vartoja tik kaip sveikatos gėrimas, o viduramžiais arbatos ceremonijos buvo paplitusios tik tarp samurajų ir venuolių. Šiuo metu arbatos gėrimo ceremonijoms taikomos taisyklės, sukurtos 1570 metais.

Japonų arbatos gėrimo ceremonija, vadinama „Chanoyu“ arba „Sadō“ (arba „Chadō“), yra gilias tradicijas turinti ir estetikos kupina praktika, apimanti daug daugiau nei vien paprastą arbatos gėrimą. Ši ceremonija yra subtilus meno, filosofijos, kultūros ir dvasios harmonijos derinys, susiklostęs per šimtmečius.

Ceremonija paprastai vyksta specialiai tam skirtame arbatos namelyje arba arbatos kambaryje, kur kiekvienas elementas – nuo erdvės apstatymo iki kiekvieno judesio ir pokalbio – yra kruopščiai apgalvotas. Arbatos šeimininkas, vadinamas „Teishu“, svečius pasitinka ramioje ir intymioje atmosferoje, kviesdamas juos atsiriboti nuo kasdienybės ir panirti į akimirkos grožį.

Ceremonijos centre yra „Matcha“ – smulkiai sumalta žalioji arbata, kuri yra plakama bambukine šluotele ir patiekiama nedideliame keraminiame dubenėlyje. Kiekvienas dalyvis paeiliui ima dubenėlį, laikydamasis nustatytų taisyklių, kurios apibrėžia judesius, mandagumą ir net pokalbių temas. Svarbus ceremonijos akcentas yra šių elementų paprastumas ir natūralumas – jie skirti sukurti harmoniją tarp žmonių, erdvės ir pačios arbatos.